AMSP ČR zaplnila malé divadlo v Českých Budějovicích
Téměř dvě stovky podnikatelů naplnilo ve čtvrtek do posledního místa českobudějovickou Malou scénu na zahajovacím setkání k EET, kterou pořádá AMSP ČR v bývalých krajských městech. Žádná politika, žádné emoce, ale věcná diskuse, v rámci v rámci které Asociace představila každý krok, který bude firmy čekat. Jak se autentizovat, výhody a nevýhody různých řešení pro malé, střední i velké provozovny, propojení s účetními systémy, e-shopy, elektronickými stravenkami, věrnostními a platebními kartami, on-line přehled o tržbách pro vlastníky malých firem i reportovací systémy pro majitele několika poboček. To vše a navíc dvě hodiny přímých dotazů z publika.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR rozjela v rámci projektu Malý obchod největší tuzemskou tour po bývalých krajských městech zaměřenou na praktické otázky spojené s přechodem na elektronizaci hotovostních tržeb. Cílem je seznámit podnikatele nejen s vlastním režimem EET, ale i s tím, jak je možné využít elektronizaci prodejů pro práci se zaměstnanci, zákazníky nebo třeba jak mohou majitelé využívat celý systém pro kontrolu svých poboček.
Řeší se ale i to, jak budou v rámci EET fungovat například částečné hotovostní úhrady faktur, platební brány e-shopů, prodeje přes zásilkové služby nebo jak postupovat při výpadku elektrického proudu, internetu nebo defraudaci zaměstnanců. Na všechny dotazy odpovídá panel odborníků složený z technické, právní a legislativní oblasti, vše je na místě konfrontováno s ministerstvem financí a v případě nejasností je tazateli buď zaslána odpověď nebo je mu zprostředkováno setkání s odborníkem v dané oblasti na půdě AMSP ČR.
Vše je interaktivně propojené s největším serverem pro EET, www.eltrzby.cz, který provozuje AMSP ČR a který funguje ZDARMA jako poradna pro všechny dotčené podnikatele. Diskuse v Českých Budějovicích měla výbornou atmosféru, podnikatelé měli velmi praktické dotazy a přišli rovněž s celou řadou pragmatických návrhů, kterými pověřili AMSP ČR k dalšímu jednání s Ministerstvem financí. Pokračujeme 19/5 v Plzni a 30/5 v Hradci Králové.
INFORMACE O PODZIMNÍCH SEMINÁŘÍCH (Brno, Zlín, Ostrava, Praha) NALEZNETE V NEJNOVĚJŠÍCH AKTUALITÁCH.
ÚSTÍ NAD LABEM
Kdy: 16. června 2016 od 8:30 h (registrace)
Kde: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (Pasteurova 3544/1, 400 96 Ústí nad Labem-město)
Program ke stažení ZDE.
Seminář již proběhl, registrace ukončena.
HRADEC KRÁLOVÉ
Kdy: 30. května 2016 od 8:30 h (registrace)
Kde: Hotel TEREZIÁNSKÝ DVŮR (Jana Koziny 336, Hradec Králové)
Program ke stažení ZDE.
Seminář již proběhl, registrace ukončena.
PLZEŇ
Kdy: 19. května 2016 od 8:30 h (registrace)
Kde: Konferenční a společenské centrum Secese (U Prazdroje 7, Plzeň)
Program ke stažení ZDE.
Seminář již proběhl, registrace ukončena.
Kdy: 12. května 2016 od 8:15 h (registrace)
Kde: MALÁ SCÉNA (Senovážné nám. 2, České Budějovice)
Program ke stažení ZDE.
Seminář již proběhl, registrace ukončena.
Další semináře se uskuteční ve Zlíně (8.9.), Ostravě (9.9.) a Praze (29.9.). O přesných termínech, místech konání a možnosti registrace Vás budeme informovat zde na webu (nejpozději 2 týdny před konáním akce).